Garderoby na wymiar w Warszawie

Garderoba na wymiar w WarszawieGarderoby na wymiar w Warszawie to rozwiązanie dla osób, które chcą utrzymać w porządku swoje ubrania i dodatki. Takie pomieszczenie lub wydzielona przestrzeń w pokoju, pozwala na przechowywanie tam rzeczy codziennego użytku lub odłożenie tych sezonowych, z których akurat się nie korzysta. Wybierając umeblowanie na zamówienie, możesz zaaranżować taką powierzchnię optymalnie względem swoich potrzeb i w sposób jak najbardziej funkcjonalny. Takie projekty znajdziesz w naszej ofercie.

Spis treści
Jakie korzyści wiążą się z takim rozwiązaniem?
Czym się kierować w aranżacji takiej przestrzeni?
Oddzielny pokój czy wydzielony fragment?
Gdzie najlepiej ulokować garderobę i jak ją uporządkować?
Oferta Szafy Online

 

Jakie korzyści wiążą się z zaprojektowaniem garderoby na wymiar w Warszawie?

Garderoby na wymiar w Warszawie mogą być dobrym z wielu powodów. Przede wszystkim pomagają one zachować ład i porządek w domu czy mieszkaniu. Można wtedy uniknąć sytuacji, w której ubrania zalegają chaotycznie w różnych pokojach. Jest to przy okazji po prostu praktyczne. Bez problemu można znaleźć wszystkie potrzebne akurat rzeczy, które są gotowe do założenia. Samo przechowywanie odzieży w kontrolowanych warunkach jest korzystne dla jej późniejszego stanu. W garderobie można dodatkowo stworzyć sporo miejsca do trzymania domowych gadżetów i akcesoriów, na które nie ma przestrzeni w innych częściach domu.

 

Utrzymanie porządku

Oczywiście życie w uporządkowanym domu czy mieszkaniu jest na pewno łatwiejsze. Garderoba jest jednym, zwykle dość dużym miejscem, gdzie przechowywane są ubrania, więc w praktyce tam znajdzie się większość odzieży domowników. To rzecz jasna spore ułatwienie w alternatywie do trzymania rzeczy w różnych miejscach, co często utrudnia odnalezienie tego, co jest akurat potrzebne. Wybierając meble na wymiar, można przy tym optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i podzielić ją według choćby kategorii ubrań. Można odłożyć odzież sezonową, która akurat nie będzie wykorzystywana, a same stylizacje podzielić przykładowo na codzienne oraz te wyjściowe, przeznaczone na specjalne okazje. Z pewnością zyskasz przy tym poczucie panowania nad wszystkim i zachowanego porządku oraz ładu.

 

Funkcjonalność

Zamawiając garderobę na wymiar, można nie tylko wykorzystać całkowicie dostępną powierzchnię, ale także sprawić, że każda rzecz będzie miała swoje miejsce. Meble będą dostosowane do przechowywania różnych ubrań i akcesoriów, zatem wszystko znajdzie się tam, gdzie powinno się znajdować i nie będziesz miał problemu z odnalezieniem konkretnych rzeczy. Ubrania można też przygotowywać zawczasu i trzymać w odstępach na wieszakach, aby były w zasadzie od razu gotowe do założenia. To bardzo wygodne rozwiązanie, a przy tym pozwalające zaoszczędzić na co dzień sporo czasu.

 

Dbanie o ubrania

Warto zwrócić uwagę na fakt, że skrojona na miarę garderoba nie tylko pomoże zachować ład, ale przy tym stwarza korzystne warunki do przechowywania samych ubrań. Poszczególne elementy można dopasować z myślą o trzymaniu konkretnych ubrań. Pomogą w tym nie tylko półki, ale i specjalne stelaże na buty, pantografy, szuflady czy nawet kosze. Jeżeli umieścisz rzeczy w dedykowanych im miejscach to zmniejsza to ryzyko powstawania zagnieceń, odkształceń czy nawet utraty świeżości wypranych ubrań. Niestety są to częste problemy, gdy do dyspozycji pozostaje jedna, niewielka szafa, w której upycha się całą odzież. Wpływa to również na długofalowe wykorzystywanie ubrań, które nie będą szybko tracić na swojej jakości i wartości - często dochodzi do tego, gdy są one upychane czy składowane choćby w workach, czekając na odpowiedni sezon. Dzięki garderobie takie rzeczy wciąż można przechowywać po prostu w dobrych i optymalnych warunkach.

 

Dodatkowe schowki

W praktyce choć garderoba kojarzy się głównie z ubraniami, to można tam trzymać różne rzeczy. Będą to na pewno wszelkie dodatki odzieżowe, ale przy odpowiednim metrażu można tam też trzymać deski do prasowania, żelazka czy inne sprzęty domowego użytku, jak odkurzacze. W tym celu można wydzielić w garderobie oddzielną przestrzeń na takie wyposażenie. W funkcjonalnym pomieszczeniu tego typu z powodzeniem można także przechowywać zapasy pościeli, koce czy walizki podróżne lub inne akcesoria wykorzystywane podczas podróży, które nie są potrzebne każdego dnia.

 

Co wziąć pod uwagę, przymierzając się do zamówienia garderoby na wymiar w Warszawie?

Myśląc o zamówieniu garderoby na wymiar w Warszawie, warto rozważyć najpierw kilka kwestii. Tą najistotniejszą jest to, czy w miejscu zamieszkania dostępne jest oddzielne pomieszczenie, które można przeznaczyć na taki cel. To najwygodniejsze rozwiązanie, choć nie zawsze pozwala na to sam metraż. Alternatywą jest wydzielenie otwartej przestrzeni w tym stylu lub po prostu wybór funkcjonalnej szafy, którą można zmieścić w niewykorzystanych rejonach sypialni, a więc we wnęce czy narożniku. Trzeba się też zastanowić jak ustalić podział umeblowania oraz jakie funkcje ma pełnić garderoba - czy będzie służyła tylko do przechowywania ubrań, czy ma być również przebieralnią. Dobrej jakości wyposażenie do tego rejonu domu czy funkcjonalną szafę, możesz zamówić korzystając z naszej oferty.

Półki w garderobie

 

Oddzielne pomieszczenie czy wydzielona część pokoju?

Jedną z podstawowych kwestii do rozstrzygnięcia jest to, czy garderoba będzie oddzielnym pomieszczeniem. Zwykle wynika to po prostu z układu mieszkania lub domu, a więc tego, czy taki pusty pokój będzie po prostu dostępny. Korzystając z mebli na wymiar, można tak wykorzystać nawet niezbyt dużą przestrzeń, więc na pewno warto rozważyć wydzielenie oddzielnego pomieszczenia, gdyż będzie to po prostu wygodniejsze. W razie braku miejsca można jednak pomyśleć nad przeznaczeniem w tym celu części któregoś pokoju, zwykle sypialni. Można oddzielić wtedy część powierzchni większą szafą z drzwiami przesuwnymi, co nie zabierze wiele miejsca, a będzie praktycznym rozwiązaniem. Dobrze jest wtedy wykorzystać takie fragmenty domu czy mieszkania jak ewentualne wnęki oraz narożniki, które w normalnych okolicznościach trudno jest optymalnie zagospodarować.

 

Gdzie powinna się znajdować i jak ją zorganizować?

Najpraktyczniejszym wariantem jest wybranie pomieszczenia przy głównym korytarzu lub przyległego do sypialni. Popularnym rozwiązaniem staje się też jednak wykorzystanie w tym celu choćby poddasza, które z uwagi na nietypowe kształty i wymiary, można dobrze zaaranżować, korzystając z wyposażenia na wymiar. Warto się zastanowić, czy garderoba będzie jedynie schowkiem na niewykorzystywane rzeczy sezonowe, czy ma być tam umieszczona także codzienna odzież. W tym drugim przypadku powinno tam być dobre oświetlenie i miejsce do przebierania się oraz oczywiście lustro - dobrym pomysłem będzie szafa z drzwiami właśnie ze zwierciadłem. Przy dużym metrażu można wydzielić w garderobie miejsce do prasowania.

 

Nasza oferta

Korzystając z naszej oferty, możesz zaaranżować garderobę na wymiar. Możesz wtedy starannie zaplanować pomieszczenie wraz z układem półek, szuflad czy drążków na ubrania według własnych upodobań oraz potrzeb. Wybierając meble dostosowane do rozmiaru pokoju, wykorzystasz przy tym każdy jego zakątek. Jeśli nie masz możliwości wydzielenia oddzielnej strefy tego typu, to polecamy wybranie choćby szafy wnękowej, która będzie pojemna i którą możesz zorganizować zgodnie ze swoim uznaniem. Jeżeli szukasz takiego mebla to możesz skorzystać z naszego kalkulatora do samodzielnej wyceny, który w prosty i szybki sposób oszacuje orientacyjną cenę takiej szafy. Z kalkulatora możesz skorzystać na urządzeniu takim jak laptop, ale również na sprzęcie mobilnym, zatem wyceny możesz dokonać w każdej chwili. Garderoba na wymiar jest rozwiązaniem, o którym marzy większość osób. W praktyce wystarczy do tego już niewielkie pomieszczenie czy nawet wydzielona część pokoju. Korzystając z idealnie dopasowanych mebli, można wykorzystać wtedy każdą dostępną przestrzeń. Taki obszar pozwoli na uporządkowanie wszystkich ubrań i dodatków, a przy większym metrażu można tam nawet przechowywać różne inne domowe rzeczy. Jeżeli chcesz zaaranżować taką garderobę i poszukujesz umeblowania na wymiar, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Zakład produkcyjny
ul.Dębowa 14W,
03-053 Warszawa
© Szafy online - All Rights Reserved
Napisz do nas

Masz pytania? Zadzwoń do nas

600 710 610

Chcę zadzwonić teraz

Postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania.