Garderoby na zamówienie w Warszawie

Garderoba na zamówienie w Warszawie

Garderoby na zamówienie to element cieszący się dużym zainteresowaniem w Warszawie. Mieszkańcy stolicy chętnie decydują się na to komfortowe rozwiązanie w swoich domach czy mieszkaniach. W miarę możliwości wykorzystują w tym celu całe pomieszczenie, choć w razie czego wystarczy też wygospodarować część sypialni. Spersonalizowany projekt jest w tym przypadku bardzo pożądany. Dzięki temu garderoba będzie w pełni dopasowana do konkretnych potrzeb i planów związanych z tym obszarem.

Spis treści
Jak zaplanować taką przestrzeń?
Główne przeznaczenie
Możliwości metrażowe
Wykorzystanie różnych elementów
Wycena
Gotowe meble vs na wymiar


Jak zaplanować praktyczną garderobę na zamówienie w Warszawie?

Planując projekt garderoby na zamówienie w Warszawie w pierwszej kolejności warto przemyśleć czego oczekujesz od takiej powierzchni. Będzie to raczej schowek na rzeczy sezonowe, czy może miejsce do trzymania większości ubrań, w tym tych codziennych? Zależnie od podejścia, potrzebny może być inny metraż i sama lokalizacja w miejscu mieszkalnym. Oczywiście najlepiej przeznaczyć w tym celu oddzielny pokój. Niektórzy nie mogą sobie jednak na to pozwolić, więc warto wtedy pomyśleć nad wydzieleniem obszaru w sypialni. Po określeniu potrzeb i możliwości, trzeba ocenić konkretnie jakie rzeczy będzie się tam trzymać i w związku z tym jakie rozwiązania będą optymalne - niektórzy potrzebują więcej drążków, inni stawiają na półki i szuflady. Warto dobierać te elementy pod kątem realnego zapotrzebowania, a niekoniecznie wybierać po trochu wszystkich opcji, gdyż może się okazać, że potem na niektóre rzeczy zabraknie miejsca, a z kolei inne rejony garderoby będą puste.


Jakie będzie jej przeznaczenie?

Istnieją różne podejścia do koncepcji garderoby. Dla niektórych ma to być miejsce w którym trzymane będą niemalże wszystkie ubrania - dedykowane na każdy z sezonów, stylizacje codzienne i wyjściowe, a także wszelkie dodatki. Wiele osób marzy o takiej opcji, choć trzeba się liczyć z tym, iż potrzebny będzie do tego pokój o sporym metrażu. Dodatkowo powinno to być pomieszczenie zlokalizowane blisko sypialni czy głównej łazienki, skoro ma to być rejon, w którym odbywać się będą przygotowania do wyjścia z domu czy mieszkania. Często praktykowanym rozwiązaniem jest traktowanie garderoby w zasadzie jako schowka, gdzie trzyma się rzeczy sezonowe. W Polsce każda pora roku wymaga innych ubrań, więc jest to dość praktyczna koncepcja. W takiej sytuacji zwykle do przechowywania ubrań codziennych służy po prostu szafa w sypialni, tymczasem w garderobie znajduje się to, czego w danym okresie na pewno nie będzie się nosić. Latem będą to zatem zimowe kurtki czy jesienne płaszcze, które zajmują sporo miejsca, a przez połowę roku nie są potrzebne. Tak rozumiana garderoba może być ulokowana w zasadzie w dowolnym miejscu, gdyż i tak zwykle zagląda się tam tylko parę razy w roku.


Czy uda się przeznaczyć na ten cel oddzielny pokój?

Zdecydowanie najlepszym wyjściem aranżacyjnym dla garderoby jest wyznaczenie w tym celu oddzielnego pokoju. Alternatywą jest wydzielenie części sypialni, choćby z wykorzystaniem sporej szafy wnękowej. Coraz częściej można się spotkać z tym, iż w ten sposób wykorzystuje się ewentualne pomieszczenie na poddaszu. Z uwagi na skosy czy nietypowy układ ścian, zwykle jest to trudne miejsce w kontekście aranżacji, ale korzystając z mebli na zamówienie, nie będzie problemu ze zorganizowaniem tam wyjątkowej garderoby. Jest to szczególnie dobry pomysł, gdy taki pokój służy głównie do przechowywania ubrań, lecz niekoniecznie do codziennych przygotowań, które odbywają się jednak zwykle w okolicach sypialni.


Dobór elementów według użyteczności

Planując garderobę zdecydowanie trzeba się kierować ergonomią. Powinno to być miejsce, w którym dostęp do wszystkich przechowywanych tam rzeczy jest klarowny. W uporządkowaniu przestrzeni pomagają różne rozwiązania, jakie można wykorzystać w kontekście mebli na zamówienie. Do dyspozycji mogą być półki, szuflady czy drążki na wieszaki. Warto wziąć to pod uwagę i dobierać te elementy rzeczywiście według potrzeb. Jeżeli planujesz trzymać w garderobie głównie odzienia wierzchnie, to postaw na więcej drążków, a jeżeli mają tam leżeć poskładane ubrania, dodatki czy buty, to przydatne będą przede wszystkim półki. Rozsądnie jest kierować się zasadą, że liczy się niekoniecznie mnogość rozwiązań, lecz ich użyteczność - garderoba ma być w końcu przede wszystkim wygodna i praktyczna.

Garderoba na wymiar w Warszawie


Jaka będzie cena garderoby na zamówienie?

W zasadzie nie sposób jednoznacznie określić cenę garderoby na zamówienie. Jest ona tworzona na wymiar, zatem koszty są uzależnione od rozmiaru mebli, liczby zastosowanych rozwiązań czy wybranych materiałów. Wciąż będzie to na pewno zdecydowanie lepszy wybór niż niewiele tańsze, ale gorszej jakości i nie do końca dopasowane meble z popularnych sieci. W kontekście garderoby szczególnie będzie widoczny fakt, iż są to produkty masowe, a nie dopasowane pod kątem konkretnych potrzeb. Z pewnością będziesz mieć problem z wybraniem umeblowania, które będzie pasować idealnie do danej powierzchni, a do tego wnętrze takich mebli będzie przygotowane według ogólnego schematu, podczas gdy wybierając wersję na zamówienie, możesz dobrać wewnętrzne elementy względem tego co naprawdę chcesz tam trzymać. Zachęcamy do wybrania naszej oferty, a w przypadku szaf możesz skorzystać z naszego programu do samodzielnego wycenienia kosztu projektu.


Dlaczego lepiej wybrać opcję na wymiar od gotowych mebli?

W przypadku garderoby zwykle bardziej niż w jakiejkolwiek innej sytuacji, widać przewagę mebli na wymiar, od gotowych, sklepowych produktów. Przeznaczając cenną przestrzeń w miejscu mieszkalnym na trzymanie ubrań, chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Tak będzie w kontekście mebli na zamówienie, dopracowanych dokładnie na miarę. Przy wyposażeniu typowo sklepowym zwykle nie sposób znaleźć coś o dokładnie takich wymiarach jak pomieszczenie, przez co część z trudem wydzielonego miejsca, pozostaje niezagospodarowana. Do tego dochodzi kwestia samego wnętrza. Produkty masowe są kierowane do jak największego grona odbiorców, więc zwykle wykorzystywana jest po prostu po prostu mieszanka rozwiązań, a więc trochę półek, parę szuflad i jakiejś miejsce na wieszaki. W sytuacji, w której bardziej potrzebujesz którejś z tych opcji, zwykle brakuje miejsca na część rzeczy, a inne rejony szafy pozostają puste - unikniesz tego wybierając opcję na zamówienie.


Koszty uzależnione od konfiguracji. Skorzystaj z samodzielnej wyceny garderoby na zamówienie na naszej stronie

Trudno mówić o konkretnej cenie garderoby na zamówienie, gdyż koszt jest tutaj kwestią indywidualną. Będzie to uzależnione od wymiarów i zastosowanych materiałów, a także ewentualnych dodatkowych elementów we wnętrzach szaf. Praktyka pokazuje, że takie meble na wymiar wcale nie muszą być wyraźnie droższe od sklepowych odpowiedników, które są gorszej jakości i mniej trwałe. Wynika to choćby z tego, że sklepy nakładają wyższe marże. Opcja na zamówienie będzie przy tym spersonalizowana i wysokiej jakości. Jeżeli planujesz wybór szafy na zamówienie, to możesz samemu wycenić projekt, korzystając z naszego programu do kalkulacji, dostępnego też na urządzeniach mobilnych. Możesz w nim rozplanować wymarzoną szafę do garderoby i dowiedzieć się od razu jaki będzie jej orientacyjny koszt , a w razie potrzeby możesz dowolnie zmieniać konfigurację czy wybierać między różnymi materiałami, jeżeli uznasz, iż chcesz postawić na coś tańszego lub droższego. Garderoba to przestrzeń, która przyda się w każdym domu. Pozwala ona odciążyć inne rejony mieszkalne z nadmiaru mebli i utrzymać większy porządek w kontekście ubrań oraz dodatków. Taką powierzchnię najlepiej zaaranżować z wykorzystaniem wyposażenia na zamówienie, więc zachęcamy do wybrania naszej oferty!

Zakład produkcyjny
ul.Dębowa 14W,
03-053 Warszawa
© Szafy online - All Rights Reserved
Napisz do nas

Masz pytania? Zadzwoń do nas

600 710 610

Chcę zadzwonić teraz

Postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania.