Szafa do przedpokoju na wymiar w Warszawie

Szafy do przedpokoju na wymiar w Warszawie

Szafa do przedpokoju na wymiar w Warszawie to mebel, który można dopasować do przestrzeni wejściowej bez względu na układ czy metraż pomieszczenia. Możesz dobrać rozmiar wyposażenia tak, żeby pomieścić tam potrzebne rzeczy i jednocześnie nie ograniczyć swobodnego przemieszczania się. To świetne miejsce do trzymania własnych ubrań czy odzieży przyjmowanej od gości. Wiele osób organizuje tam również składzik na rzadziej wykorzystywane akcesoria do utrzymania porządku w domu lub mieszkaniu.


Spis treści
Funkcjonalne urządzenie przedpokoju
Meble na wymiar
Na odzież własną i gości
Na akcesoria odzieżowe
Domowy składzik
Wariant z lustrem
Zaplanuj samodzielnie u nas


Szafy do przedpokoju na wymiar w Warszawie pozwalają stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Dlaczego warto wybrać warianty przesuwne?

Decydując się na szafę do przedpokoju na wymiar w Warszawie, można przygotować przestrzeń wejściową do domu czy mieszkania, która będzie uporządkowana i funkcjonalna. Optymalnie sprawdzają się w tym rejonie szafy przesuwne, dzięki czemu drzwi nie blokują przejścia. Obszar ten bywa często nieregularny jeśli chodzi o kształt lub bardzo wąski. Korzystając z mebli na zamówienie nie trzeba się jednak obawiać o ich dopasowanie. Z powodzeniem można wtedy zmieścić takie wyposażenie nawet w przedsionku o bardzo ograniczonej powierzchni.


Przestrzeń wymagająca pod względem aranżacyjnym

Przedpokój to obszar, który powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ale i estetyczny, gdyż widzi go każda osoba wchodząca do domu czy mieszkania. Z tego względu zamykana szafa jest tam bardzo pożądana, gdyż wszelkie ubrania czy akcesoria będą schowane i przy wejściu do przestrzeni mieszkalnej utrzymany będzie porządek. Charakterystyczne dla tych obszarów jest jednak zróżnicowane i często nietypowe budownictwo, jeżeli chodzi o sam układ ścian. Wielokrotnie można się tam spotkać z wnękami czy załamaniami. Dobranie praktycznego wyposażenia nie jest zatem łatwe, więc meble na wymiar sprawdzą się najlepiej. Można je wtedy dostosować do układu konkretnego przedpokoju, w estetyczny i wygodny sposób.


Utrzymanie komfortu przestrzennego - wykorzystaj drzwi przesuwne

Nie sztuką jest wstawić do przedpokoju dużą szafę, lecz nie spełni ona swoich funkcji, gdy zajmie większość przestrzeni. Prawdziwym wyzwaniem jest zatem dobranie takiej, która nie będzie utrudniała przechodzenia czy przebierania się, nawet przy paru osobach. Tutaj widoczny jest kolejny atut wersji tworzonych na zamówienie, gdzie wymiary można dopracować tak, żeby pozostawić odpowiednią swobodę. Świetnym pomysłem będzie także postawienie na drzwi przesuwne, które w tym przypadku będą tym bardziej praktyczne. Wybierając uchylne niestety trzeba się liczyć z tym, że otwierając je przyblokuje się przejście lub zabierze miejsce drugiej osobie.


Odpowiednie nawet do niewielkich przedpokojów

Przedsionki mają to do siebie, że zwykle są bardzo ograniczone pod względem metrażu. Wynika to poniekąd z faktu, iż nie jest to w końcu najważniejsze pomieszczenie, więc zwykle w projekcie przeznacza się na nie możliwie jak najmniej powierzchni, żeby dołożyć parę metrów kwadratowych do salonu, sypialni czy nawet łazienki. Urządzenie niewielkiego przedpokoju nie jest jednak proste, zwłaszcza przy gotowych rozwiązaniach dostępnych w sklepach. Wybierając wariant na wymiar, można pokusić się o szafę nawet w małej przestrzeni, wykorzystując chociażby wnękę czy narożnik. Przy odpowiednim projekcie będzie to naprawdę optymalne rozwiązanie, zwłaszcza, że przy wejściu nie są wtedy tak naprawdę potrzebne inne meble.

Szafa do przedpokoju na zamówienie


Jakie funkcje mogą pełnić szafy przedpokojowe na wymiar?

Szafy przedpokojowe na wymiar mogą być meblami wielofunkcyjnymi. Najczęściej trzyma się tam odzienia wierzchnie, zarówno swoje, jak i te przyjmowane od gości. W okresie zimowym może to być przy okazji miejsce do przechowywania zimowych kurtek. Dzięki możliwości samodzielnego zaprojektowania wnętrza, może je przystosować i do trzymania tam butów lub innych akcesoriów odzieżowych, które zakłada się przed wyjściem na zewnątrz. Część osób korzysta również z części takiego mebla w celu chowania tam sprzętów i środków do sprzątania przestrzeni mieszkalnej. Warto pomyśleć o wariancie z lustrem na drzwiach, co będzie się dobrze prezentowało, a przy okazji pozwala przeglądać się przed opuszczeniem domu czy mieszkania.


Na odzienia bieżące i sezonowe

W tej okolicy zarówno domownicy, jak i zwykle goście, pozostawiają swoje odzienia wierzchnie, a więc kurtki czy płaszcze. Niektórzy umieszczają w związku z tym wieszaki ścienne lub stojące, lecz najlepiej, gdy takie ubrania można schować właśnie do szafy, dzięki czemu nie znajdują się one na widoku i nie ulegną też żadnym zabrudzeniom. W przypadku samych mieszkańców często umieszcza się tam nie tylko odzienia aktualnie wykorzystywane, ale i te na inne pory roku, szczególnie gdy nie posiada się oddzielnej garderoby.

Poza ubraniami w takiej szafie powinno się znaleźć miejsce na buty (najlepiej na specjalnych stelażach) oraz półki czy szuflady na ewentualne akcesoria. Zimą można tam wtedy schować czapki, szaliki i rękawiczki, a latem i wiosną czapki z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne czy chusty. W ramach dostępnego miejsca mogą się tam znajdować parasole, a panie mogą tam trzymać najczęściej używane torebki.


Wariant ze składzikiem

W wielu mieszkaniach w szafie w przedpokoju trzyma się nie tylko ubrania, ale i różne domowe rzeczy, choćby do sprzątania. Z powodzeniem można tam wygospodarować miejsce na akcesoria takie jak odkurzacze, szczotki czy żelazko i deskę do prasowania. Oczywiście wiele zależy tu od możliwości jakie daje wielkość mebla, lecz wydzielenie części takiej szafy na domowy składzik jest naprawdę ciekawym pomysłem.


Opcje z lustrem

W większości domów czy mieszkań w przedpokoju znajduje się lustro. Zamiast wieszać je jednak na ścianie, warto wykorzystać tego typu wypełnienie w drzwiach szafy. To opcja niezwykle godna uwagi, gdyż wiąże się z paroma plusami. Oczywiście największym jest fakt, że takie zwierciadło w tym rejonie jest po prostu praktyczne, gdyż można się w nim przejrzeć przed wyjściem. Wariant na szafie jest duży i rozpoczyna się niemal od podłogi, więc w takim lustrze bez problemu zobaczą się osoby o różnym wzroście. Innym atutem jest odmienienie samego postrzegania wnętrza. Szklana tafla daje złudzenie optyczne, które sprawia, iż pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości, co akurat w kontekście przedpokoju może być bardzo ważne.


Wykonaj samodzielnie projekt szafy do przedpokoju na wymiar i poznaj jej cenę

Korzystając z programu dostępnego na naszej stronie możesz samemu wykonać projekt szafy do przedpokoju na wymiar i od razu poznać jej przybliżoną cenę. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, że potrzebne jest do tego jedynie dowolne urządzenie z dostępem do Internetu. Jesteśmy firmą działającą na rynku od ponad dwudziestu lat, która gwarantuje wysoką jakość, przy atrakcyjnych stawkach.


Zapoznaj się z naszą ofertą i skorzystaj z samodzielnego kreatora

Nasza firma funkcjonuje na rynku już od 1995 roku, realizując zamówienia w Warszawie i okolicy. Możemy przygotować zarówno klasyczne, jak i nowoczesne meble na zamówienie, które będą się wyróżniać wysoką jakością, a przez to trwałością na lata. Możesz u nas zamówić różne warianty szaf, w tym wnękowe i narożne, oczywiście z drzwiami przesuwnymi czy lustrami. Polecamy skorzystanie z programu do wyceny samodzielnej, gdzie w intuicyjnym kreatorze możesz zaprojektować swój wymarzony mebel, po czym szybko otrzymasz informację o tym jaki będzie szacowany koszt takiego projektu, z uwzględnieniem oferowanych przez nas upustów. Szafa w przedpokoju jest bardzo dobrym pomysłem, gdyż można dzięki temu utrzymać porządek w okolicy drzwi wejściowych. To miejsce doskonałe do przechowywania odzieży wierzchniej, butów czy nawet akcesoriów domowych. Z uwagi na zwykle niewielki metraż i często niestandardowy układ takich pomieszczeń, optymalnym wyborem będą meble robione na wymiar. Takie szafy możesz zamówić właśnie u nas!

Zakład produkcyjny
ul.Dębowa 14W,
03-053 Warszawa
© Szafy online - All Rights Reserved
Napisz do nas

Masz pytania? Zadzwoń do nas

600 710 610

Chcę zadzwonić teraz

Postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania.