Szafy do zabudowy na wymiar w Warszawie

Szafa do zabudowy na wymiar w Warszawie

Szafy do zabudowy na wymiar w Warszawie wyraźnie zyskują uznanie. Nabywcy doceniają walory użytkowe i estetyczne takich mebli. Można je dopasować do przechowywania różnych rzeczy, wykorzystując przy tym całą dostępną przestrzeń. Wyposażenie przygotowane na zamówienie ma oryginalny charakter, a do tego zlecający decyduje o szczegółach stylistycznych. Dzięki temu element ten będzie również odpowiedni pod kątem spójności z całą przygotowywaną aranżacją. Zachęcamy do wybrania naszej oferty.


Spis treści
Co przemawia za takim wyborem?
Na co uważać przy projektowaniu?
Z jakim kosztem trzeba się liczyć?
Nasz program do wyceny


Czemu warto zdecydować się na szafę do zabudowy na wymiar w Warszawie?

Szafa do zabudowy na wymiar w Warszawie może być dopasowana w zasadzie do każdego pomieszczenia, włącznie z takim o nieregularnej formie. Pozwala to zaaranżować choćby mało funkcjonalne wnęki. Projekt może być wykonany na całej wysokości i szerokości ściany, z wykorzystaniem każdego dostępnego centymetra, co szczególnie docenią właściciele mieszkań. Z perspektywy użytkowników nieskrywanym plusem jest też oryginalność takiego wyposażenia. W czasach w których dominują masowo przygotowywane produkty, warto mieć coś co wyróżni się zarówno wyglądem, jak i jakością. W praktyce taka szafa może się znaleźć niemal w każdym rejonie mieszkalnym, choć w niektórych pokojach sprawdzi się w szczególności.


Dopasowanie do pomieszczenia

Podczas gdy gotowe szafy można zwykle ustawić tylko przy prostej ścianie, te do zabudowy nadają się w zasadzie do każdego pomieszczenia. Można nimi zagospodarować nawet nietypowy rejon pokoju. Wiele osób decyduje się na takie modele choćby pod skosem na poddaszu, ale i w narożnikach oraz wszelkich wnękach. Mnogość rozwiązań sprawia, że obecnie nie ma miejsc, gdzie nie udałoby się takiej zabudowy przygotować. Mebel nie musi mieć również klasycznego kształtu prostokąta.


Maksymalne wykorzystanie wolnego miejsca

Ważnym aspektem jest fakt, iż przy takiej zabudowie nie marnuje się nawet centymetra wolnej przestrzeni. Jest to tym bardziej aktualne, gdy zdecydujesz się na wariant pozbawiony boków czy sufitu, gdzie to same ściany wyznaczają granicę mebla, a większość klientów stawia właśnie na takie projekty. To duży atut względem gotowych odpowiedników ze sklepów, których w praktyce nigdy nie uda się idealnie dopasować, przez co traci się przestrzeń. Aspekt ten doceniają w szczególności właściciele mieszkań, gdzie liczy się każdy kawałek lokalu.


Oryginalny charakter

Obecnie produkcja większości wyposażenia, w tym mebli, następuje masowo. Efektem są bliźniaczo wyglądające szafy, sprzedawane w setkach czy tysiącach egzemplarzy. Wariant w zabudowie zaprojektujesz samodzielnie, dobierając wymiary, materiały, jak i ogół stylistyki. Masz zatem pewność, że element ten będzie wyjątkowy i nie wpadniesz na taki sam mebel u znajomego. Taka dawka oryginalności i niepowtarzalności jest istotna, dając wiele satysfakcji. Oczywiście dodatkowym atutem jest sam fakt, że całość będzie dostosowana do twoich potrzeb użytkowych.


W których pomieszczeniach wykorzystuje się takie meble?

Co do zasady taka szafa może powstać w zasadzie w dowolnym pomieszczeniu. Oczywiście najczęściej ulokowane są w sypialni lub garderobie. Bardzo popularnym wyborem są takie do przedpokojów, gdzie trudno jest zmieścić funkcjonalne wyposażenie ze sklepów meblowych. Ciekawym pomysłem będzie także taki element w dużej łazience. Co ważne dzięki temu, że tego typu mebel może być przygotowany w pomieszczeniu znajdującym się pod skosem, to świetnie nada się on do sypialni czy pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, który zorganizowany jest na poddaszu, a coraz więcej osób stawia na takie rozwiązania.

Szafa - zabudowa skosów


Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu szafy do zabudowy na wymiar?

Planując szafę do zabudowy na wymiar na samym wstępie trzeba przemyśleć sposób jej użytkowania. W takich zamówieniach klient decyduje o wnętrzu mebla, więc powinien zawczasu wiedzieć co zamierza tam trzymać, żeby przygotować jak najlepszy układ środka. Oczywiście ważny jest dobór stylistyki spójnej z ogólną koncepcją wystroju i innymi elementami w pokoju. Wpływają na to choćby dobierane materiały, od których zależy też sama trwałość wyposażenia. Oprócz tego pozostają jeszcze decyzje dotyczące ewentualnego umieszczenia lustra w szafie i samego systemu otwierania drzwi.


Przeznaczenie

Pamiętaj, że przy takim meblu masz pełną kontrolę nad jego układem wnętrza. Dowolnie możesz zatem dobierać szuflady, półki czy bardziej wymyślne elementy, takie jak pantografy, kosze i stelaże. Jeszcze przed zamówieniem zastanów się więc co zamierasz tam trzymać. Jeśli szafa będzie przeznaczona głównie do trzymania tam ubrań, to warto zrobić przegląd garderoby, oceniając których rzeczy posiadasz najwięcej, żeby dopasować wnętrze mebla do ich prawidłowego i komfortowego przechowywania.


Stylistyka i materiały

Zamawiając szafę na wymiar zastanów się czy preferujesz taką w bardziej klasycznym, czy może nowoczesnym stylu. Rzecz jasna musi to być dopasowane do aranżacji całego domu czy mieszkania, lub przynajmniej koncepcji dotyczącej tego konkretnego pokoju. Do wyboru są choćby liczne materiały wypełnień, zarówno pod względem ich rodzaju, jak i koloru. Ważnym wyborem będzie także materiał profili do drzwi, gdzie decyzja rozstrzyga się między wersjami aluminiowymi lub stalowymi. Polecamy szczególnie te pierwsze, które będą bardziej wytrzymałe.


Z lustrem czy bez?

Jedną z możliwości wypełnienia drzwi szafy na zamówienie, jest umieszczenie tam lustra. To dobre rozwiązanie, gdy jest to mebel do garderoby lub liczysz na optyczne powiększenie pomieszczenia. Ta opcja nie zawsze będzie jednak optymalna. Czasem zwierciadło po prostu nie jest potrzebne lub byłoby narażone na liczne zabrudzenia, co wymagałoby częstego sprzątania. Zwykle unika się takich rozwiązań również w pokojach dla dzieci, ze względów bezpieczeństwa.


Sposób otwierania drzwi

Wreszcie ważną decyzją jest to jak mają się otwierać drzwi takiej szafy. Można się zdecydować na pewną klasykę, czyli modele uchylne. To rozwiązanie, które wciąż ma wielu zwolenników, którzy uważają taki wariant po prostu za wygodniejszy w użytkowaniu. Czasem może to też pasować do stylistyki wnętrza, gdy ta jest utrzymana w tradycyjnych tonach. Nowoczesnym i popularnym wyborem są jednak obecnie drzwi suwane. Gwarantują one dogodny dostęp do środka mebla, jednocześnie nie wymagając żadnej wolnej przestrzeni przed nim, co w wielu przypadkach ma niebagatelne znaczenie, zwłaszcza przy ograniczonym metrażu.


Jaka będzie cena szafy do zabudowy na wymiar?

Cena szafy do zabudowy na wymiar prawdopodobnie okaże się nieco wyższa od wariantów wolnostojących, lecz płaci się w tym przypadku za jakość i późniejsze walory użytkowe. Na finalny koszt wpływa wiele czynników, począwszy od samych wymiarów, po wybory dokonywane na etapie projektowania mebla. Korzystając z naszej oferty nie musisz czekać kilku dni na wycenę, gdyż możesz samemu zaprojektować szafę w intuicyjnym kreatorze.


Czy będzie droższa od modelu wolnostojącego?

Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź, gdyż realne ceny mebli na zamówienie do zabudowy poznaje się dopiero po ich zaprojektowaniu. Zwykle będą one jednak nieco droższe od wolnostojących szaf dostępnych w popularnych marketach. Są jednak wysokiej jakości i spersonalizowane pod kątem użytkownika, a to jest bardzo ważne. To też wyposażenie na długie lata, z uwagi na wyjątkową trwałość. Sam koszt takich zamówień jest zależny od wielu czynników, od wymiarów, przez wykorzystane materiały, po sam dobór elementów wewnętrznych.


Samodzielna wycena

Wybierając naszą ofertę możesz od razu przekonać się ile kosztowałaby wymarzona szafa. Wszystko dzięki dostępnemu na naszej stronie programowi do wyceny samodzielnej. To intuicyjny kreator, w którym przez kilka etapów ustawiasz poszczególne parametry i samą konfigurację mebla. Możesz to zrobić w każdym miejscu korzystając z laptopa czy telefonu. To szybki i prosty sposób, który sprawdza się zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i osób zajmujących się projektowaniem wnętrz. Po przygotowaniu projektu otrzymujesz od razu informację o szacowanej cenie, w którą wliczony jest już również montaż. Szafy do zabudowy są doceniane za wykorzystanie pełni wolnej przestrzeni i możliwość dopasowania ich do dowolnych powierzchni. Świetnie sprawdzą się do zaaranżowania nawet problematycznych wnęk. Jeżeli poszukujesz takich mebli przygotowywanych na wymiar w Warszawie, to wybierz ofertę Szafy Online!

Zakład produkcyjny
ul.Dębowa 14W,
03-053 Warszawa
© Szafy online - All Rights Reserved
Napisz do nas

Masz pytania? Zadzwoń do nas

600 710 610

Chcę zadzwonić teraz

Postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania.