Szafy wnękowe w Warszawie

Szafa wnękowa w WarszawieSzafy wnękowe w Warszawie to coraz popularniejszy typ umeblowania. Wynika to z faktu, że jest to rozwiązanie naprawdę przemyślane i rozsądne względem funkcjonalnej aranżacji wnętrz. Wykonane na wymiar pozwolą wykorzystać każdy centymetr, także w mało praktycznych wnękach, które trudno byłoby wykorzystać w inny sposób. Projektując mebel decydujesz o wyglądzie takiej szafy czy jej układzie wewnętrznym, żeby pomieściła ona wszystkie rzeczy, które chcesz tam przechowywać.


Spis treści

Czy warto się na to zdecydować?
Na co zwrócić uwagę przed zakupem?
Skorzystaj z naszej oferty takich mebli
Jak zajmujemy się takimi projektami?
Korzystne ceny


Czy warto zdecydować się na szafy wnękowe na wymiar w Warszawie?

Szafy wnękowe na wymiar w Warszawie wiążą się z wieloma korzyściami, które sprawiają, że rozwiązanie to stało się naprawdę popularne. Niemal w każdym domu czy mieszkaniu znajdują się jakieś powierzchnie o mniej typowych kształtach. Ich wykorzystanie jest zwykle wyzwaniem, tymczasem korzystając z takiego mebla, można sprawić, iż ten rejon pomieszczenia będzie się prezentował lepiej, a do tego wykorzystasz przestrzeń w pełni funkcjonalnie. Dodatkowo sama konstrukcja sprawia, iż takie wyposażenie jest naprawdę pojemne i mieści zwykle nawet więcej rzeczy niż modele wolnostojące.


Lepiej wykorzystana przestrzeń

Mówi się, że tego typu szafa sprawdzi się przy niewielkim metrażu, ale równie użyteczna będzie w dużych pomieszczeniach. Zaaranżowanie wnęki pozwala uczynić wnętrze przestronniejszym niż w przypadku stawiania klasycznej szafy w innym miejscu, a wygospodarowaną powierzchnię można wykorzystać w inny sposób. Szczególnie korzystne będzie zabudowanie skosów czy obszarów o bardzo nietypowej formie, w przypadku których trudno znaleźć inny pomysł aranżacyjny. W takich rejonach nie sposób też praktycznie wstawić gotowe meble ze sklepów, ponieważ nie będą one dopasowane kształtem. Opcje wnękowe na wymiar sprawdzają się również jako ciekawa zabudowa obszaru pod schodami.


Zyskasz więcej miejsca do przechowywania

Warto zaznaczyć, że modele wnękowe mają często większą pojemność niż wolnostojące. Wynika to w dużej mierze z ich konstrukcji, która zwykle pozbawiona jest ścianek, a wielokrotnie także podłogi i pleców. Przy takich wariantach tworzonych na wymiar, wykorzystuje się przestrzeń do samego sufitu. Odpowiednio podzielona i zaprojektowana szafa tego typu naprawdę potrafi zaskakiwać pojemnością, a korzystając z półek, szuflad czy innych elementów do przechowywania, można jednocześnie należycie zadbać o organizację i utrzymanie porządku.


Na co zwrócić uwagę przed zamówieniem szafy wnękowej do zabudowy w Warszawie?

Decydując się na szafy wnękowe do zabudowy w Warszawie, trzeba dokładnie przemyśleć ich projekt. Zwykle wszystko zaczyna się od koncepcji samego użytkownika, czasem rozrysowanej po prostu na kartce. Dalej można szlifować te plany, na dalszym etapie najlepiej z pomocą projektanta. Oczywiście przemyśl jaka ma być ogólna stylistyka, żeby mebel pasował do koncepcji w jakiej przygotowano pomieszczenie. Wbrew pozorom ważną chwilą jest też wybór sposobu w jaki będą się otwierały drzwi, choć najpopularniejszym wyborem są modele przesuwne.


Dokładne rozplanowanie

Tego typu mebel przed wykonaniem musi być dopracowany w najmniejszych szczegółach. Na początku zastanów się co chciałbyś przechowywać w takiej szafie, co pozwoli określić potrzeby względem samego układu wnętrza. Warto wtedy pomyśleć nad tym czy potrzebnych jest więcej półek, czy może szuflad, wieszaków lub specjalnych stelaży. Dobrym pomysłem będzie naszkicowanie wstępnego planu, co potem można oczywiście weryfikować. Przy współpracy z dobrą firmą warto zdać się również na porady projektantów czy innych specjalistów, którzy mają fachową wiedzę w tym zakresie, więc mogą pomóc w optymalnym odzwierciedleniu stawianych wymagań w ostatecznym kształcie takiego mebla.


Stylistyka

Taka szafa tworzona jest na zamówienie, co oznacza, że masz także pole manewru względem stylu jej wykonania. Decydujesz o tym czy ma to być mebel nowoczesny, czy raczej nawiązujący do klasyki. Masz oczywiście wpływ na wykorzystane materiały i kolorystykę. Wszystko ma na celu przygotowanie szafy, która będzie dopasowana stylistycznie do koncepcji całego pomieszczenia i będzie spójna z wystrojem całego domu czy mieszkania, jeżeli utrzymany jest w nim określony nurt.


Sposób otwierania drzwi

W niektórych meblach tego typu mimo wszystko wykorzystuje się tradycyjne drzwi uchylne. Może to być jakieś wyjście, gdy szafa jest płytka, natomiast same drzwiczki zabierają oczywiście miejsce w drugą stronę, gdy trzeba je otworzyć. Przy wielu wnękach nie jest to do końca komfortowe. Z tego względu zdecydowanie popularniejsze są obecnie warianty przesuwne. Nie potrzeba wtedy specjalnej przestrzeni do otwierania, co może też pozwolić na zmniejszenie odstępu od innych mebli. To opcja rewelacyjna do niewielkich pomieszczeń, choć drzwi przesuwne wykorzystuje się niejednokrotnie i przy większych powierzchniach, gdyż prezentują się nowocześnie i wiele osób docenia same walory użytkowe. Ciekawym pomysłem będzie wybór drzwi z lustrem, które może sprawić, iż pokój wyda się jaśniejszy i przestronniejszy. Dużo zależy tu jednak od tego co miałoby się odbijać w lustrze - jeżeli miałoby być ono skierowane choćby tyłem do okna, to zwykle takie rozwiązanie traci na wartości. Pod względem praktycznym korzyścią jest natomiast to, iż nie trzeba wtedy zawieszać dodatkowego zwierciadła na ścianie, co jest ważne w sypialni czy garderobie.

Zabudowa wnęki


Szafy wnękowe na zamówienie kupisz tanio z Szafy Online

Dobrej jakości szafy wnękowe na zamówienie możesz kupić tanio korzystając z naszej oferty. Projekty w tym wariancie są bardzo szczegółowo dopracowywane, żeby maksymalnie wykorzystać wyznaczoną powierzchnię. Masz oczywiście pełny wpływ na wnętrze mebla, dzięki czemu będzie on dopasowany do określonych potrzeb. Gwarantujemy także naprawdę atrakcyjne ceny, bardzo konkurencyjne jeśli chodzi o stolicę.


Projekty w tym zakresie

Nasza firma proponuje szafy wnękowe tworzone na wymiar, które pozwolą funkcjonalnie wykorzystać wnękę. Chcąc zaplanować idealny model pod kątem przestrzeni i potrzeb, możesz skonsultować swoje pomysły z projektantem. Najpopularniejszą metodą zabudowania wnęki jest wykorzystanie jako elementów nośnych po prostu sufitu, podłogi i ścian, rezygnując ze ścianek, spotykanych w tradycyjnych szafach. Zależnie od wymagań jesteśmy w stanie przygotować mebel z dowolną ilością półek, szuflad, koszy, pantografów, ścianek czy nawet stelaży na buty. Zdecydujesz zatem o takim układzie, który będzie najlepszy względem rzeczy, które planujesz tam przechowywać. W takich modelach polecamy w szczególności drzwi przesuwne, które montujemy na podłodze, korzystając ze specjalnych listew. Same drzwi mogą się zasuwać sąsiadująco (przy parzystej liczbie) lub naprzemiennie.


Atrakcyjne ceny

Zapewniamy najwyższą jakość materiałów, jak i samej obsługi - zabudowy zostaną oczywiście zamontowane przez fachowców. Gwarantuje to odpowiednią estetykę, funkcjonalność mebli, a także ich solidność oraz trwałość. Masz przy tym wpływ na wykorzystywane materiały czy dobór samej kolorystyki. Warte podkreślenia jest to, że oferujemy jednocześnie naprawdę atrakcyjne ceny, poparte również korzystnymi rabatami. Takie meble nie muszą być zatem dużo droższe od sklepowych odpowiedników, a będą idealnie dopasowane i posłużą przez bardzo długi czas. Osoby zainteresowane zamówieniem u nas szafy, zachęcamy do wypróbowania programu do wyceny samodzielnej, z którego możesz skorzystać z urządzeń stacjonarnych i mobilnych, w dowolnej chwili. W prosty i szybki sposób zostanie dokonana kalkulacja ceny planowanego mebla, po ustawieniu bazowych parametrów w intuicyjnym kreatorze. Wnęki i nietypowe powierzchnie w pomieszczeniach potrafią stwarzać ogromne kłopoty aranżacyjne. Jednym z rozwiązań jest wtedy specjalnie zaprojektowana szafa. Takie znajdziesz w naszej ofercie, więc zapraszamy do składania zamówień na terenie Warszawy i okolic!

Zakład produkcyjny
ul.Dębowa 14W,
03-053 Warszawa
© Szafy online - All Rights Reserved
Napisz do nas

Masz pytania? Zadzwoń do nas

600 710 610

Chcę zadzwonić teraz

Postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania.