Szafa do sypialni na wymiar w Warszawie

 

Szafa na wymiar do sypialni w Warszawie

 

Szafa do sypialni na wymiar w Warszawie może być ważnym elementem wyposażenia tego pokoju. Przyda się ona każdemu, a odpowiednio zaprojektowana, może pełnić funkcję garderoby. Warianty na zamówienie są spersonalizowane względem potrzeb i pozwalają wykorzystać w pełni dostępną przestrzeń. Można je wtedy umieścić nawet we wnękach czy pod skosami, które trudno jest zaaranżować z wykorzystaniem gotowych mebli. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, z możliwością dokonania samodzielnej wyceny.

Spis treści
Na zamówienie
Obowiązkowy element każdej sypialni
Większa elastyczność
Wykorzystanie problematycznych rejonów pokoju
Alternatywa dla oddzielnej garderoby
Czym się kierować w projekcie?
Zaplanowanie wewnętrznego układu i ogólny styl
Drzwi przesuwne czy uchylne?

 

Dlaczego warto zdecydować się na szafę do sypialni robioną na wymiar?

Szafa do sypialni na wymiar może być zgoła lepszym od wyborem od standardowych modeli sklepowych. Taki mebel przyda się oczywiście każdemu, gdyż tam trzyma się odzież potrzebną do codziennych strojów. W przypadku gotowych wariantów często można znaleźć dość atrakcyjne szafy, lecz robione według pewnych ogólnych zasad. Tym samym są one pojemne, ale niespersonalizowane pod kątem potrzeb danej osoby. W wersji na wymiar zaplanujesz całość tak, żeby przechowywać wszystko w uporządkowany i poukładany sposób. Decydując o rozmiarach wyposażenia, możesz wykorzystać dostępną powierzchnię, łącznie z tymi bardziej problematycznymi rejonami pomieszczenia. Planując taki mebel o większych gabarytach, można nawet zrezygnować potem z aranżowania oddzielnej garderoby, jeżeli nie masz na nią za bardzo przestrzeni.


Szafa to obowiązkowy element wyposażenia sypialni

Istnieją różne podejścia do aranżacji sypialni, lecz jest pewne bazowe wyposażenie, którego nie może po prostu zabraknąć w takim pokoju. Oprócz łóżka takim elementem jest rzecz jasna szafa. To tam umieszcza się zwykle codzienne stroje, gdyż właśnie w sypialni większość osób ubiera się i szykuje do rozpoczęcia dnia. W miarę możliwość najlepiej zdecydować się oczywiście na jak największy wariant. Dobrze zaprojektowany może zająć i całość którejś ze ścian, gdyż można wtedy zrezygnować z większości innego umeblowania w pokoju.


Większe możliwości

Na rynku dostępny jest duży wybór gotowych szaf do sypialni, lecz zwykle trudno jest je dopasować idealnie do dostępnego metrażu. Standardowe modele często są w stanie pomieścić wszystkie ubrania, lecz niekoniecznie wiążą się potem z samym komfortem użytkowania. Gdy odzież jest upchnięta w środku, to może to generować problemy ze znalezieniem konkretnych rzeczy i konieczność prasowania każdego ubrania, po jego wyjęciu. W praktyce przekłada się to także na późniejszy wygląd takich rzeczy. Nieodpowiednio przechowywane szybko tracą swoje walory. Wersje na zamówienie można komponować niemal w dowolny sposób, dobierając fragmenty wnętrza odpowiednio do trzymania tam konkretnych elementów odzieży czy akcesoriów. Ważną kwestią są przy tym całościowe wymiary mebla. Te gotowe najczęściej wiążą się z pozostawieniem wolnych przestrzeni pod sufitem czy przy samej ścianie, gdyż trudno jest znaleźć takie idealnie w określonym rozmiarze. Opcje na zamówienie są dopasowane co do centymetra.


Szansa wykorzystania wnęk czy skosów

Wersje przygotowane na wymiar, mogą być zaprojektowane także we wnękach czy nawet pod skosami. Tym samym możesz zaplanować praktyczny mebel w obszarze, który teoretycznie wydawał się niemożliwy do optymalnego wykorzystania, gdyż gotowe wyposażenie nie jest oczywiście projektowane w kontekście takich wnętrz. Może to być bardzo ważne, zwłaszcza, gdy sypialnia urządzona jest choćby na poddaszu, gdzie taki nietypowy układ pomieszczenia jest czymś naturalnym.


Taki mebel może zastąpić oddzielną garderobę

Większość osób marzy o oddzielnej garderobie w przestrzeni mieszkalnej, lecz często trudno jest wygospodarować specjalne pomieszczenie, zwłaszcza w mieszkaniach. Najczęściej kończy się to wstawieniem jednej szafy na codzienne rzeczy do sypialni, a drugiej na ubrania sezonowe choćby do przedpokoju czy salonu. Obszerny mebel robiony na zamówienie, może jednak posłużyć jako skuteczna alternatywa względem oddzielnego pokoju na ubrania. W takiej sytuacji warto zaplanować wyposażenie na całej długości i wysokości którejś ze ścian w sypialni. W szafie o takich wymiarach z powodzeniem powinno się udać zmieścić wszystkie elementy odzieży.

Biała szafa do sypialni


Na co zwrócić uwagę w kontekście szafy do sypialni na wymiar? Czy wybrać wariant przesuwny?

Planując szafę do sypialni na wymiar musisz oczywiście zadbać o to, żeby było to praktyczne wyposażenie. Polecamy modele przesuwne, które są nowoczesne i pozwalają dodatkowo zaoszczędzić przestrzeń. Kluczowy jest jednak dobór elementów wewnętrznych, które najlepiej dobierać pod kątem tego, jakich ubrań czy akcesoriów posiadasz najwięcej. Oczywiście pamiętaj o tym, żeby cały model był spójny z koncepcją aranżacji pomieszczenia.


Praktyczne wnętrze i stylistyka

Przy wyborze mebli na zamówienie masz wpływ nie tylko na wymiary, ale i układ wnętrza. Może się tam znaleźć zatem dowolna liczba ścianek, półek czy szuflad, ale i pantografów, koszy lub stelaży na buty. Dzięki temu poszczególne rejony szafy są naprawdę dopasowane do trzymania tam konkretnych rzeczy, w odpowiednich warunkach. Przed projektowaniem zastanów się zatem jakich ubrań lub dodatków masz najwięcej i dobierz wnętrze właśnie pod tym kątem. Jeśli chcesz tam trzymać rzeczy codzienne i sezonowe, to warto pomyśleć również nad podzieleniem środka na konkretne strefy. Oczywiście skupiając się na kwestiach praktycznych, nie zapomnij i o estetyce zewnętrznej. Fronty warto zaplanować w zgodzie z innym wyposażeniem w sypialni - do wyboru są różne materiały, kolory czy nawet wypełnienia z luster, więc masz przy tym duże pole manewru.


Atuty przesuwnych drzwi

Zamawiając szafę na wymiar masz do wyboru tradycyjne drzwi uchylne, ale i takie przesuwne. Te drugie stały się bardzo popularne. Otwierają się one wygodnie i bez promienia poza obrysem samej szafy, więc nie musisz pozostawiać przed nią nadmiernie dużo wolnej przestrzeni. Świetnie sprawdza się to w małych sypialniach, ale i tych dużych, gdyż jest to po prostu praktyczne oraz nowoczesne. Oczywiście jeśli wolisz wariant uchylny, to możesz się na to zdecydować. Taką opcję wybiera wiele osób, które urządziły sypialnię w raczej klasycznym stylu.


Z nami zaplanujesz swoją szafę do sypialni pod wymiar w Warszawie i od razu poznasz jej cenę

Wybierając nasze szafy do sypialni pod wymiar w Warszawie, możesz skorzystać z kreatora dostępnego na naszej stronie internetowej, szybko poznając orientacyjną cenę projektu. To bardzo dogodne rozwiązanie, do którego potrzebujesz jedynie urządzenia z połączeniem internetowym. Co ważne, oferujemy meble o wysokiej jakości materiałów i wykonania, popartą wieloletnim doświadczeniem. Z powodzeniem przygotujemy zatem wymarzone wyposażenie do Twojej sypialni.


Skorzystaj z programu do wyceny samodzielnej

W ofercie posiadamy różne szafy na wymiar, włącznie z takimi wnękowymi, narożnymi, przesuwnymi czy z lustrem. Co ważne projekt możesz jednak przygotować samemu i to od razu z wyceną. W tym celu skorzystaj z kalkulatora dostępnego na naszej stronie internetowej. Określisz tam parametry mebla, sposób otwierania drzwi, dobór elementów wewnętrznych i wypełnienia drzwi. Po przygotowaniu wymarzonego projektu, otrzymasz od razu informację o cenie szafy, uwzględniającej montaż i przyznane rabaty. Z programu możesz skorzystać w dowolnym miejscu, z pomocą laptopa czy telefonu. Szafa jest zdecydowanie obowiązkowym elementem każdej sypialni. Szczególnie dobrym wyborem są warianty przygotowywane na wymiar. Dzięki temu w pełni wykorzystasz wyznaczoną przestrzeń i zaplanujesz też wnętrze mebla w taki sposób, żeby przechowywać swoje rzeczy w uporządkowany i właściwy sposób. Taką szafę możesz zamówić u nas, więc zachęcamy do kontaktu.

Zakład produkcyjny
ul.Dębowa 14W,
03-053 Warszawa
© Szafy online - All Rights Reserved
Napisz do nas

Masz pytania? Zadzwoń do nas

600 710 610

Chcę zadzwonić teraz

Postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania.