Szafy wnękowe do przedpokoju w Warszawie

 

Szafa wnękowa do przedpokoju w Warszawie

 

Szafy wnękowe do przedpokoju w Warszawie pozwalają optymalnie wykorzystać, tą niewielką zwykle przestrzeń. Umieszczone we wnęce nie będą przeszkadzać w swobodnym przemieszczaniu się czy przebieraniu. Tymczasem wnętrza takich mebli bardzo się przydadzą, gdyż można chować tam odzienia, buty czy inne dodatki. Dzięki temu obszar ten łatwiej utrzymać w czystości i panuje tam należyty porządek. To ważne ze względów estetycznych, gdyż jest to w końcu pierwsza część mieszkalna, którą widzą goście.

Spis treści
Praktycznie i estetycznie
Wariant z lustrem czy bez?
O czym decydujesz przy projekcie takiego mebla?
Kwestie do rozpatrzenia
Skorzystaj z wyceny on-line


Szafy wnękowe do przedpokoju w Warszawie pozwalają utrzymać porządek i estetykę przy wejściu do domu lub mieszkania

Szafy wnękowe do przedpokoju w Warszawie cieszą się sporym zainteresowaniem, gdyż pozwalają optymalnie zaaranżować ten fragment mieszkań i domów. To niepozorny fragment mieszkalny, lecz w praktyce bardzo istotny, ponieważ codziennie widzą go domownicy, ale i ewentualni goście. Takim meblem można zabudować i zakryć jakiś mało korzystny fragment pokoju, dzięki czemu całość prezentuje się lepiej. Przede wszystkim to jednak praktyczny sposób na trzymanie rzeczy, bez zagracania nimi wejścia do przestrzeni mieszkalnej. Będzie to lepiej wyglądać, a dla samych użytkowników jest po prostu wygodniejsze, gdyż zawsze wiedzą gdzie szukać określonych ubrań i akcesoriów.


Reprezentatywna część mieszkalna

Przedpokój jest obszarem często lekceważonym i takim, do którego nie przykłada się większej uwagi. Wynika to z faktu, że jest to rejon przechodni, przez wiele osób nie traktowany nawet jako pełnoprawny pokój. Tymczasem warto pamiętać o tym, że to część lokalu mieszkalnego, w której przebywa się co prawda krótko, ale w zasadzie codziennie. Dodatkowo jest to pierwszy punkt, który po wejściu będą widzieli goście. Warto zatem zadbać o to, żeby przedsionek prezentował się jednak dość reprezentatywnie. Szafa na zamówienie będzie dobrze wyglądać i może pomóc w zabudowaniu niezbyt korzystnych wizualnie wnęk.


Dbałość o porządek i łatwiejsze przygotowywanie się do wyjścia

Bez praktycznych mebli trudno jest utrzymać porządek w przedpokoju. Zwykle kończy się to tym, że na podłodze zalegają buty, a na wieszakach czy półkach leżą porozkładane chaotycznie odzienia wierzchnie oraz akcesoria związane z konkretną porą roku. Doprowadza to do bałaganu, który długofalowo będzie denerwował domowników, a na gościach zrobi od razu negatywne wrażenie. Wnętrze szafy można tymczasem zaprojektować tak, żeby znalazło się tam miejsce na odwieszenie kurtek, odłożenie butów, szalików czy czapek. Wszystko będzie zatem estetycznie pochowane, a do tego uporządkowane. Dla samych użytkowników jest to przy okazji wygodniejsze, gdyż zawsze będą mieli wszystko na miejscu, dzięki czemu unikną chaotycznego szukania określonych rzeczy, gdy spieszą się przy wyjściu z domu.

Nowoczesna szafa do przedpokoju

 

Nowoczesne szafy wnękowe do przedpokoju z lustrem czy bez?

Nowoczesne szafy wnękowe do przedpokoju często zamawia się w wariancie z lustrem. Jest to związane z tym, iż będzie to funkcjonalny dodatek. Większość osób lubi przejrzeć się przed wyjściem z domu, żeby upewnić się czy stylizacja jest odpowiednia, a ubrania dobrze ułożyły się na ciele. Nie można jednak zapominać o walorach estetycznych, jakie daje zwierciadło w tym rejonie. Powinno ono rozjaśnić i powiększyć optycznie przestrzeń, która nie należy zwykle do największych. Taka opcja ma liczne plusy, lecz i pewne mankamenty, związane przede wszystkim z koniecznością sprzątania szklanej tafli. Czasem lepiej zrezygnować z tego elementu, gdy posiada się choćby psa.


Użyteczny dodatek

Przedpokój to obok sypialni (i ewentualnie garderoby) czy łazienek, miejsce, w którym najczęściej odczuwasz chęć przeglądania się. Przed wyjściem na miasto każdy woli się upewnić, czy na pewno wybrało się dobry strój i czy przypadkiem któryś element odzieży nie podwinął się lub zabrudził. Przedsionki są z reguły dość małe, więc nie ma tam miejsca na dużą ilość wyposażenia. Praktyczna szafa może być tak naprawdę jedynym elementem, który będzie tam potrzebny, natomiast nie zawsze znajdzie się przestrzeń na oddzielne lustro. Takie na drzwiach mebla będzie z kolei bardzo wygodne, gdyż każdy bez problemu zobaczy w odbiciu całą swoją sylwetkę.


Walory estetyczne

Należy pamiętać o tym, że lustra są z zasady dość estetycznym dodatkiem do wnętrz. Ich kolejnym atutem jest fakt, że odbijają od siebie światło, dzięki czemu potrafią rozjaśnić wnętrze i na swój sposób powiększyć je optycznie. Ten aspekt będzie szczególnie ważny, gdy mowa o kameralnym pomieszczeniu, jakim zwykle jest przedpokój. Wybranie wypełnienia z lustra powinno zatem pomóc w funkcjonalnym, ale i estetycznym urządzeniu wnętrza.


Kiedy lepiej zrezygnować z lustra?

Choć lustra mają sporo zalet, to nie są pozbawione mankamentów. Największym jest to, że dość łatwo je zabrudzić, a ich czyszczenie wcale nie jest takie proste. W pokoju przechodnim, a o takim zdecydowanie mowa w tym przypadku, będzie to zatem element, który prawdopodobnie dość często będzie wymagał mycia. Przy normalnym użytkowaniu może to jeszcze nie być takim problemem, lecz gorzej może być w przypadku właścicieli czworonogów, a szczególnie psów, z którymi każdego dnia wychodzi się na spacery. W takiej sytuacji odciski łap i inne zabrudzenia na lustrze mogłyby się stać powszechne, więc warto zastanowić się nad tym wyborem.


Jakie decyzje podejmiesz przy przygotowaniu projektu szafy wnękowej do przedpokoju?

Projekt szafy wnękowej do przedpokoju będzie wymagał kilku ważnych decyzji. Oczywiście bazą jest określenie parametrów, dostosowanych do możliwości pokoju. Bardzo istotnym działaniem jest też zaplanowanie wnętrza, żeby mebel wypełniał potem swoje funkcje. Określisz przy okazji czy chcesz, żeby szafa posiadała ścianki czy plecy, które nie są koniecznością, gdy zabudowuje się wnękę. Rzecz jasna część decyzji będzie dotyczyła samych materiałów, co wpływa potem na estetykę, ale i wytrzymałość wyposażenia. W kontekście samych drzwi, poza wypełnieniem, decydujesz o tym jak się będą otwierały. Z myślą o wersjach do przedsionków, popularniejszym wyborem są opcje przesuwne. Zachęcamy do skorzystania z naszego kreatora, w celu zaplanowania szafy i dokonania przy tym jej wyceny.


Jakie aspekty bierze się pod uwagę?

Pierwszą i podstawową decyzją są wymiary mebla, głównie wynikające z parametrów pokoju, a konkretnie zabudowywanej wnęki. Przy takiej szafie decydujesz również czy mają się w niej znaleźć ścianki, sufit, podłoga i plecy, gdyż można zrezygnować z tych elementów, bazując na samych fragmentach nośnych pomieszczenia. Brak takich części pozwala wygenerować jeszcze więcej pojemności w środku, więc w miarę możliwości warto zrezygnować z obudowy. Na wstępie zdecyduj też czy chcesz drzwi uchylne czy suwne. Te drugie z reguły lepiej sprawdzają się w przedpokojach, ponieważ nie zabierają dodatkowego miejsca, więc nie blokują tym samym samego przejścia. Ważnym zadaniem będzie skomponowanie wnętrza szafy. Na pewno przydatny będzie obszar do odwieszania kurtek oraz stelaże na buty. Warto zadbać również o przynajmniej parę półek, na które będzie można odłożyć torebki i akcesoria odzieżowe. Przy projekcie decydujesz także o wykorzystanych materiałach. Przy wypełnieniach mogą to być lustra, szkła lakierowane czy po prostu płyta, dostępna w szerokiej gamie kolorów. Z myślą o profilach do drzwi przesuwnych, możesz wybrać tańszy, ale mniej wytrzymały system stalowy lub polecany przez nas system aluminiowy.


Dokonaj samodzielnej wyceny

Z Szafy Online możesz samemu wycenić swój projekt, który przygotujesz z wykorzystaniem intuicyjnego kreatora z naszej strony internetowej. Decydujesz w nim o wspomnianych wcześniej kwestiach, po czym od razu otrzymujesz szacowaną cenę takiego mebla. To szybki i prosty sposób na wycenę, której możesz dokonać w każdej chwili i w dowolnym miejscu. Sprawdza się to dla prywatnych nabywców, jak i osób z branży dekoratorskiej czy wykończeniowej. Z myślą o aranżacji przedpokoju, warto zdecydować się na szafę wnękową. Pozwala ona urządzić wnętrze w estetyczny i funkcjonalny sposób. Utrzymasz dzięki temu porządek w tym rejonie mieszkalnym, który będzie też odpowiednio się prezentował, gdy odwiedzą Cię goście. Zachęcamy do wybrania naszej oferty i dokonania samodzielnej wyceny planowanego projektu.

Zakład produkcyjny
ul.Dębowa 14W,
03-053 Warszawa
© Szafy online - All Rights Reserved
Napisz do nas

Masz pytania? Zadzwoń do nas

600 710 610

Chcę zadzwonić teraz

Postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania.