Projekt szafy wnękowej. Dopasuj ją do swoich potrzeb

Projekt szafy wnękowej w Warszawie

Projekt szafy wnękowej w Warszawie możesz wykonać samodzielne w naszym kreatorze lub z pomocą projektanta z Szafy Online. Ta forma umeblowania jest obecnie niezwykle popularna, gdyż pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, także taką, która wydaje się być wyzwaniem aranżacyjnym. Możesz wyrównać wnękę, a my jesteśmy w stanie zamontować szafę nawet w przypadku ewentualnych nierówności w ścianach, suficie czy podłodze. Zachęcamy do wybrania naszej oferty i kontraktu w sprawie projektu takiego mebla.

Spis treści
O czym pamiętać przy takich projektach?
Wymiary
Rozplanowanie środka
Czym się kierować przy projektowaniu?
Wykorzystanie problematycznych wnętrz
Skorzystaj z naszego kreatora


O czym pamiętać, przygotowując projekt szafy wnękowej w Warszawie?

Przygotowując się do stworzenia projektu szafy wnękowej w Warszawie, w pierwszej kolejności trzeba zmierzyć dostępną przestrzeń, żeby wiedzieć jakie parametry będzie mógł osiągnąć mebel. Można też postępować w odwrotną stronę, szacując jaka powierzchnia będzie potrzebna i potem dopasowując ją do takiego rejonu domu, gdzie taki element mógłby pasować. Bardzo ważnym etapem jest natomiast zaplanowanie samego wnętrza. Stawiając na mebel na zamówienie, może on być spersonalizowany i dopasowany do konkretnych potrzeb. Samemu decydujesz zatem o liczbie półek i szuflad, ale nie tylko, gdyż możesz wykorzystać inne udogodnienia, od pantografów, po specjalne kosze do przechowywania rzeczy.


Główne parametry

Oczywiście podstawą projektowania szafy są jej parametry. Trzeba tutaj brać pod uwagę szerokość oraz wysokość, w tym przypadku zwykle uzależnioną od możliwości technicznych mieszkania, a zatem pułapu sufitu czy wykorzystywanego skosu. Dużym plusem modeli wnękowych jest fakt, że można je dostosować praktycznie do każdej powierzchni. Pamiętaj przy tym, że nie mniej ważnym parametrem jest głębokość. Zwykle przyjmuje się, że komfort względem trzymania rzeczy w takiej szafie, daje głębokość przynajmniej na poziomie 60 centymetrów, choć znów wiele zależy tutaj od tego jakim metrażem dysponujesz. Popularnym wyborem do takich mebli są natomiast drzwi przesuwne, dzięki czemu nie musisz obawiać się o wygospodarowanie jeszcze dodatkowej przestrzeni potrzebnej na otwieranie drzwi uchylnych. Przy parzystej ilości drzwi mogą się one wtedy otwierać sąsiadująco, a w przeciwnym razie naprzemiennie.


Planowanie wnętrza

Nie mniej ważnym etapem, a wręcz takim na którym łatwiej jest popełnić błędy, jest rozplanowanie wnętrza szafy. Do dyspozycji jest tutaj wiele rozwiązań, poza klasycznymi półkami czy szufladami, można zdecydować się na pantografy do wieszaków, stelaże na buty czy nawet kosze na ubrania lub dodatki. Dobrze jest przeanalizować swoje potrzeby i dobierać te elementy pod tym kątem, a wnętrze mebla podzielić wtedy na strefy. Istotne jest przy tym umiejscowienie poszczególnych rozwiązań, żeby było to potem wygodne w kontekście użytkowania. Praktyka pokazuje, że w najniższych partiach mebla najlepiej umieszczać szuflady i kosze wysuwane. Nie sprawdzą się one na wysokim pułapie, gdyż trudno będzie do nich zajrzeć, a dla osób niższych w ogóle do nich sięgnąć. Wyżej umieszcza się natomiast drążki do wieszania ubrań, gdzie można odwieszać wtedy sukienki, płaszcze, koszule, marynarki czy odzienia typowo sezonowe, na jesień i zimę. Półki można umieszczać w zasadzie w dowolnym miejscu, zwykle w tych rejonach szafy, które nie zostały jeszcze po prostu wykorzystane. Podobnie jest ze stelażami na buty, choć te z reguły też rozplanowuje się jednak w dolnych okolicach. Jeżeli w górnej części mebla pozostała wolna przestrzeń, to warto zdecydować się tam na półki, na które będzie można odkładać choćby pościel czy zapasowe komplety koców, kołder i poduszek.

Szafa wnękowa w salonie


Na co zwrócić uwagę przy projekcie szafy wnękowej do przedpokoju?

Projekt szafy wnękowej do przedpokoju to dość powszechna praktyka, gdyż jest to obszar, w którym zdecydowana większość użytkowników chce zmieścić taki funkcjonalny mebel. Te okolice domów i mieszkań zwykle nie są zbyt rozległe i często posiadają wnęki oraz nieregularny układ ścian. Taka szafa jest wtedy doskonałym wyborem, gdyż pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne metry kwadratowe, a przy tym gwarantuje dużą pojemność. Warto uwzględnić tam miejsce w szczególności na odzienia wierzchnie, buty i dodatki, a na drzwiach może się przydać lustro.


Czemu jest to popularny wybór do tej przestrzeni?

W przedpokoju odbywają się ostatnie przygotowania przed wyjściem z domu, a w drugą stronę - to tam najczęściej wita się gości. W miarę dostępnej przestrzeni szafa jest zatem bardzo pożądana. Zwykle jest to jednak rejon dość wąski i o małym metrażu, zatem modele wnękowe sprawdzą się najlepiej, z uwagi na możliwość pełnego wykorzystania wygospodarowanej powierzchni. Warto postawić też na zamontowanie w nich drzwi przesuwnych, co pozwoli na dalszą oszczędność miejsca.


Co powinno się w niej znaleźć?

Podstawą są zwykle wieszaki, przeznaczone na kurtki i płaszcze, zarówno te domowników, jak i odbierane od gości. Przydatne mogą być stelaże na buty, dzięki czemu nie trzeba umieszczać wtedy w przedpokoju oddzielnej szafki na obuwie. W miarę możliwości można również postawić na półki czy szuflady, w których trzymane będą różne podręczne rzeczy oraz same dodatki do strojów, a więc czapki, szaliki czy rękawiczki. W większych przedpokojach, gdzie można wstawić naprawdę pojemną szafę, częstą praktyką jest wyznaczanie półek na sprzęty oraz środki gospodarcze, głównie do sprzątania. Oprócz tego przy takiej szafie na pewno warto przemyśleć wybór drzwi z wypełnieniem z lustra, które optycznie powiększy ten rejon mieszkalny, a przy tym będzie użytecznym dodatkiem, pozwalając na swobodne przeglądanie się w zwierciadle przed wyjściem.


Projekt szafy wnękowej może pomóc w zaaranżowaniu problematycznego wnętrza

Decydując się na projekt szafy wnękowej można zagospodarować wnętrza, które wydają się naprawdę problematyczne, ze względu na nierówności czy skosy. W takiej sytuacji trudno ustawić tam jakiekolwiek wyposażenie sklepowe, tymczasem modele mebli wnękowych pozwolą wykorzystać powierzchnię w praktyczny sposób, a do tego podnieść walory estetyczne pomieszczenia, gdyż mało reprezentatywna wnęka zostanie po prostu zabudowana. Bardzo doceniają to właściciele domów i lokali mieszkalnych, w których pojawiają się pokoje o nieregularnej formie. Świetnie sprawdzi się to choćby przy aranżacji poddasza. Wybierając naszą ofertę możesz samemu przygotować plan szafy z wykorzystaniem dostępnego na stronie kreatora lub skontaktować się z nami w celu zaplanowania specjalnego projektu.


Specyfika takiej zabudowy. Wykorzystaj skosy oraz nierówności

Zabudowując wnękę zwykle rezygnuje się ze ścianek bocznych, płyt podłogowych czy nawet pleców, bazując na elementach nośnych samego pomieszczenia, czyli ścianach, suficie i podłodze. Dodatkowo zwiększa to pojemność mebla, a przy tym pozwala w pełni wykorzystać powierzchnię, nawet o nieregularnej formie. To świetny sposób na wykorzystanie wszelkich skosów w mieszkaniach. Nie przejmuj się też ewentualnymi nierównościami w pomieszczeniu, gdyż jesteśmy w stanie dociąć do nich poszczególne elementy i wciąż zamontować szafę. Taki mebel pozwala zatem wyrównać wnęki i estetycznie je zabudować.


Projektowanie szafy wnękowej nigdy nie było tak łatwe

Nasza firma działa na rynku od wielu lat, oferując meble wysokiej jakości, realizowane na zamówienie. Teraz zapewniamy Ci także możliwość projektowania szaf wnękowych i innych mebli on-line, w naszym kreatorze. Masz pełen wpływ na wnętrze szafy, w której mogą się znaleźć półki, szuflady, ścianki, kosze, pantografy czy stelaże na buty. Zachowujemy dużą elastyczność i dopasowujemy nasze wyroby do indywidualnych potrzeb klienta. Zachęcamy do kontaktu lub skorzystania z naszego programu do wyceny samodzielnej, gdzie z wykorzystaniem kreatora możesz zaplanować wymarzoną szafę i od razu dowiedzieć się jaki może być jej koszt, co możesz zrobić korzystając z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu - od laptopa, po telefon. Szafy wnękowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność oraz duże możliwości aranżacyjne, także w zakresie wykorzystania miejsc trudnych do zagospodarowania. Warto dobrze przemyśleć ich projekt, zwłaszcza w kontekście rozplanowania wnętrza, żeby było ono praktyczne i dostosowane w pełni do określonych potrzeb. Jeżeli interesują Cię takie meble w Warszawie lub okolicach stolicy, to zachęcamy do kontaktu!

Zakład produkcyjny
ul.Dębowa 14W,
03-053 Warszawa
© Szafy online - All Rights Reserved
Napisz do nas

Masz pytania? Zadzwoń do nas

600 710 610

Chcę zadzwonić teraz

Postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania.